Teklif Formu

  Bize Ulaşın

  0262 311 50 00

  Enerji Yöneticiliği Hizmeti Verdiğimiz Firmaların Tüketim Bildirimlerini Gerçekleştirdik

  Enerji Yöneticiliği Hizmeti Verdiğimiz Firmaların Tüketim Bildirimlerini Gerçekleştirdik

  Enerji Yöneticiliği Hizmeti Verdiğimiz Firmaların Tüketim Bildirimlerini Gerçekleştirdik

  2 Mayıs 2007 tarih ve 26510 sayılı Resmi Gazete‘de yayımlanarak yürürlüğe giren 5627 sayılı Enerji Verimliliği Kanunu ve 25 Ekim 2008 tarih ve 27035 sayılı Enerji Kaynaklarının ve Enerjinin Kullanımında Verimliliğin Artırılmasına Dair Yönetmelik gereğince bazı endüstriyel işletmeler ve binalar için enerji yöneticisi görevlendirilmesi zorunlu hâle gelmiştir.

  Sanayi Tesislerinde, Yıllık enerji tüketimi 1.000 Ton Eşdeğer Petrol (TEP) ve üzeri olan işletmelerde enerji yöneticisi atamak ve 50.000 TEP üzeri tüketimi olan işletmelerde, enerji yöneticisinin sorumluluğunda enerji yönetim birimi oluşturmak zorunludur.

  Ticari ve Hizmet Binalarında, (otel, avm, hastane, iş merkezi vb.) toplam inşaat alanı 20.000 m2’nin üzerinde ise veya yıllık enerji tüketimi 500 TEP ve üzerinde ise enerji yöneticisi bulundurmak zorunludur.

  Kamu Binalarında, toplam inşaat alanı en az 10.000 m2 veya yıllık enerji tüketimi en az 250 TEP ve üzerinde ise enerji yöneticisi bulundurmak zorunludur.

  Endüstriyel işletmeler ve enerji yöneticisi çalıştırmakla yükümlü bina sahipleri ve/veya yönetimlerinin, istenen bilgileri her yıl Mart ayının sonuna kadar vermemeleri, yerinde yapılacak inceleme ve denetimlere imkan sağlamamaları halinde idari para cezalarına çarptırılacaklardır.

  BASF Türk Dilovası Üretim Tesisi, Cargill Türkiye Dilovası Endüstriyel Ürünler Üretim Tesisi ve Polimer Ar Ge Plastik Kartepe Üretim Tesisi Enerji Yöneticiliği Hizmeti için EPOD Enerji’yi tercih etmiştir. Firmalarımıza ait yasal yükümlülükler tarafımızca yerine getirilmektedir.

  Tep Hesaplama