Teklif Formu

  Bize Ulaşın

  0262 311 50 00

  Kondenstop Kaçak Kontrolü

  Kondenstop Kaçak Kontrolü

  Kondenstop Kaçak Kontrolü

  Kondenstop kaçak kontrolünüzü periyodik olarak uzman kadromuz ile gerçekleştirelim, buhar kaçaklarının sebep olduğu enerji kaybını yok edin.

  Basitçe kondenstoplar, iş görmüş enerjisini bırakmış buharı (kondens) otomatik olarak sistemden dışarıya atan, canlı buharı ise sistemde tutan vanalardır. Kondenstoplar ayrıca havayı ve yoğuşmayan gazları da buhar sisteminden dışarıya atarlar ve daha çok buharla ısıtma sistemlerinde ve proses hatlarında kullanılırlar.

  Kondenstoplardan kaçan buhar tesiste ciddi boyutta ekonomik kayba sebep olmaktadır. Bu sebep ile kondenstopların periyodik olarak kontrolü son derece önemlidir. Bu kaçakların tespiti ve kaybın hesaplanması uzmanlık isteyen bir iştir. Çünkü bu kaçaklar genelde gözle görülemez ve kaçağın sebep olduğu ekonomik kaybın hesabını verilere dökmek oldukça zordur.

  Bir çok tip kondenstop arıza anında açık konumda kalmaktadır. Bunun anlamı kondensle birlikte canlı buharında tahliyesi demektir. Bunun sonucunda kazan daha fazla buhar üretebilmek için çok daha fazla çalışmaya başlayacaktır. Arıza sonucunda kondenstopun kapalı kalması ise geride kondensin birikmesine sebep olacaktır. Prosesin istediği sıcaklığa bu şartlarda ulaşılamayacaktır.

  Görüldüğü gibi endüstriyel tesislerin önemli bir elemanı olan kondenstopların periyodik kontrol ve ölçümü çok önemlidir. Sizler de enerjinizi daha verimli kullanmak ve kayıpların sebep olduğu olumsuzlukları yok etmek için uzman mühendislerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.